Skvělý úspěch žáků ZUŠ Milevsko v krajském kole klavírní soutěže.

31.03.2014 19:04

Ve dnech 27. a 28. března 2014 proběhlo v Českém Krumlově krajské kolo soutěže žáků základních uměleckých škol ve hře na klavír. Ze ZUŠ Milevsko se do krajského kola kvalifikovali vítězstvím v kole okresním Martin Kahoun a Petra Kalinová. V krajském kole Martin Kahoun mezi jedenácti soutěžícími své kategorie zahrál výborně a získal 2. místo, Petra Kalinová v konkurenci šesti nejlepších klavíristů svého věku předvedla vynikající výkon a zvítězila. Porota Petře Kalinové po zásluze udělila také postup do ústředního kola soutěže, kam bylo nominováno pouze deset nejlepších klavíristů z Jihočeského kraje.

Oba úspěšné mladé klavíristy vede v Základní umělecké škole Milevsko paní učitelka Margita Vanická.