Výtvarný obor

Výtvarný obor se nachází v areálu mateřské školy v ulici B. Němcové, č. p. 1380. Navštěvuje jej asi 170 žáků od šesti do osmnácti let. Pod vedením Mgr. Lenky Lešňovské, MgA. Markéty Samcové a Veroniky Peštové Vlkové se věnují zejména kresbě, malbě, různým grafickým technikám, modelování z hlíny, malbě na hedvábí, prostorové tvorbě a dalším aktivitám. K dispozici je i počítač vybavený programy k úpravě fotek, tvorbě animací, počítačové grafiky, atd. Každý rok se několik žáků připravuje na přijímací zkoušky na střední a vysoké školy s výtvarným zaměřením.

Děti se svými pracemi účastní republikových soutěží, ale také mezinárodních výtvarných přehlídek. Již tradičně je školní rok zakončován v městské galerii výstavou mapující tvorbu všech žáků výtvarného oboru.

Spolu s radnicí, PO a skautskými oddíly připravuje VO také keramický betlém vystavovaný pod vánočním stromem na hlavním milevském náměstí.

telefonní číslo:    607 065 740; 607 065 628

Kontakty na učitele: