Výtvarný obor

Výtvarný obor se nachází v areálu mateřské školy v ulici B. Němcové. Navštěvuje jej asi 170 žáků od šesti do osmnácti let. Pod vedením Mgr. Jany Pichové, Mgr. Pavla Picha a Mgr. Lenky Lešňovské se věnují zejména kresbě, malbě, různým grafickým technikám, modelování z hlíny, malbě na hedvábí, prostorové tvorbě a dalším aktivitám. K dispozici je i počítač vybavený programy k úpravě fotek, tvorbě animací, počítačové grafiky, atd. Každý rok se několik žáků připravuje na přijímací zkoušky na střední a vysoké školy s výtvarným zaměřením.

Děti se svými pracemi účastní republikových soutěží, ale také mezinárodních výtvarných přehlídek. Již tradičně je školní rok zakončován v městské galerii výstavou mapující tvorbu všech žáků výtvarného oboru.

Spolu s radnicí, PO a skautskými oddíly připravuje VO také keramický betlém vystavovaný pod vánočním stromem na hlavním milevském náměstí.

Fotogalerie: Výtvarný obor

/album/fotogalerie-vytvarny-obor/baborakova-2-jpg/