Úspěchy ve výtvarném oboru

22.04.2022 20:54

Ani výtvarný obor nezahálí a motivuje své žáky ke tvůrčím činnostem. Jednou z forem motivace je účast na výtvarných soutěžích. První letošní soutěž, které se žáci VO zúčastnili, byla pod záštitou Střední uměleckoprůmyslové školy sklářské v Kamenickém Šenově. Soutěžilo proti sobě 12 krajů, z každého kraje pak vzešel jeden vítěz, který se za odměnu zúčastní čtyřdenního sklářského workshopu po boku mistrů svého řemesla. Jihočeský kraj reprezentovaly čtyři žákyně naší školy. Porotu nejvíce zaujal obrázek Amélie Hlavín, která se může na tento tvůrčí zážitek v podobě workshopu těšit. Každý účastník obdrží pamětní list osobně podepsaný Liběnou Rochovou, ambasadorkou soutěže a čerstvou držitelkou hlavní ceny Czech Grand Design. Všechny soutěžní práce budou postupně zveřejněny na www.youngglasssymposium.com a na FC profilu YGS.

Druhá soutěž, na které nás naši žáci reprezentovali, nese název Evropa ve škole a každoročně ji vyhlašuje DDM Český Krumlov. Čestná uznání zde ve svých kategoriích obdržely Sára Kahounová a Veronika Hlavínová.

Všem žákům za vzornou reprezentaci naší školy děkujeme.

ředitelství ZUŠ