Cena Bedřicha Smetany

08.01.2021 14:51

Magistře Anděle Maršálkové, pedagožce milevské Základní umělecké školy, byla udělena Cena Bedřicha Smetany. Unie českých pěveckých sborů tak odměnila sbormistryni za celoživotní záslužnou činnost v oblasti sborového zpěvu. Veřejnosti je známé zejména její mnohaleté působení ve dvou populárních milevských sborech.

Milevský dětský sbor, v jehož čele stála celých 40 let, se pravidelně účastnil mezinárodních festivalů i soutěží. Zvítězil například ve švédském Oskarshamnu a dvakrát obsadil 1. místo cum laude v belgickém Neerpel. Vedle zahraničních vystoupení sbor natáčel i v televizi a Českém rozhlase. Za zmínku bezpochyby stojí i jeho dlouholetá spolupráce s Píseckým komorním orchestrem. S Milevským smíšeným sborem, který vede Anděla Maršálková dodnes, navštívila Švýcarsko, Itálii i Rakousko.

Naší kolegyni gratulujeme a přejeme mnoho dalších úspěchů!