Výsledky žáků naší školy v okresních kolech soutěže ZUŠ.

19.02.2012 20:55

Ve dnech 14. - 16. února proběhla v ZUŠ Písek okresní kola soutěže základních uměleckých škol ve hře na dechové nástroje, bicí nástroje a v sólovém i komorním zpěvu. Zúčastnilo se jich v několika kategoriích 50 soutěžících, z toho 16 z milevské ZUŠ. Do krajského kola postoupilo 18 mladých hudebníků, kteří zvítězili ve svých kategoriích. Ze ZUŠ Milevsko postoupili do krajského kola bicisté Jiří Tůma a Filip Kašpar ze třídy pana učitele Jaromíra Kašpara, klarinetista David Lenz ze třídy pana učitele Roberta Pacourka, zpěvačka Tereza Čunátová ze třídy pana učitele Mgr. Zdeňka Smoly a trumpetista Štěpán Komárek ze třídy pana učitele Václava Adama. První místa dále získaly zpěvačky Eliška Suková a Jitka Máchalová (p. uč. Smola), Markéta Berkovcová ve hře na zobcovou flétnu (p. uč. Adam)  a Sára Netíková ve hře na bicí (p. uč. Kašpar). Druhá místa pak obsadili ve hře na zobcovou flétnu Richard Bártík, Patrik Pechánek (p. uč. Adam) a Tereza Čunátová (p. uč. Řežábková), ve hře na příčnou flétnu Celestýna Vaverková (p. uč. Řežábková), ve zpěvu Alena Čunátová, v  komorním zpěvu duo Eliška Suková a Jitka Máchalová (p. uč. Smola) a Adam Volf ve hře na trubku (p. uč. Adam).

Všem úspěšným reprezentantům ZUŠ Milevsko blahopřejeme a těšíme se na vystoupení našich žáků v krajských kolech soutěže.