Žáci Základní umělecké školy Milevsko završili své úspěšné vystoupení v krajském a ústředním kole soutěží ZUŠ.

27.04.2011 13:56

Ve čtvrtek 14. dubna 2011 proběhlo v Českých Budějovicích krajské kolo soutěže základních uměleckých škol ve hře na kytaru. Zúčastnilo se jej několik desítek mladých kytaristů z jihočeských ZUŠ. Ze ZUŠ Milevsko, po vítězství v okresním kole, postoupili do tohoto kola krajského dva soutěžící. Jan Buriánek, ze třídy paní učitelky Barbory Ondruškové Nedvědové, zde získal ve své kategorii výborné 3. místo a potvrdil tak své umístění z minulého krajského kola soutěže, která se koná vždy jednou za 3 roky. Kristýna Zítková, ze třídy pana učitele Rostislava Charváta, tentokrát obdržela diplom za účast.

Hned poté,  v pátek 15. dubna, se konalo v Praze ústřední kolo soutěže ZUŠ ve hře na klavír. ZUŠ Milevsko měla v tomto vrcholném klání klavíristů vůbec poprvé své zastoupení, když po vítězství v krajském kole postoupila do kola ústředního Kateřina Berkovcová ze třídy paní učitelky Margity Vanické. Zde, v konkurenci nejlepších více než sto třiceti klavíristů ze ZUŠek celé republiky, získala Kateřina ve své kategorii čestné uznání II. stupně.

Všichni soutěžící i jejich učitelé výborně reprezentovali školu, město Milevsko i Jihočeský kraj. Srdečně blahopřejeme a děkujeme.